• Aktivity projektu

  Online workshopy s norskými lektory

  Srdečně vás zveme na dva online webináře, které se uskuteční prostřednictvím platformy Google meet.Webinář probíhá v anglickém jazyce. Z webináře bude vytvořena nahrávka, ke které vznikne český překlad a bude uveřejněna na našem webu. Na webinář je nutné přihlásit se předem a to prostřednictvím formuláře níže.Webinář probíhá v čase od 13.30 do 17.30 hodin. Načítání…

 • nápady a tipy,  Pro zajímavost

  Pokoj se plní programy

  Další návštěvy v pokoji Láryfáry … v současné chvíli nabízíme pro školní kolektivy 5 typů návštěv, pokaždé trochu více zaměřená na jeden z našich smyslů. Spolu s paní Láryfáry se tak můžete ocitnout ve světelné hlubině, voňavém plachtoví, užít si šumivý – sluchový nebo šplouchavý – hmatový program … Více o návštěvách najdete zde!

 • Aktivity projektu

  Ohlédnutí za konferencí

  Závěrečná konference „Tělo-mysl-duch“ v rámci Festivalu duševního zdraví! Děkujeme všem, že dorazili, že se s námi pobavili, něco dozvěděli a zůstali až do konce! Děkujeme! Těšíme (snad) za rok, nebo někdy příště … Všechny fotky najdete zde!Více informací o programu pak na této stránce!

 • Pro zajímavost

  Emoce v ulicích

  Dnes proběhl první zvací happening s našimi „maskoty“. Kostýmy tvořené podle jednotlivých emocí oživli díky dobrovolníkům a vyrazili do ulic! Moc děkujeme všem, kteří se nás nebáli, vyfotili si nás, oslovili, natočili a podpořili nás! Těšíme se na vás už za týden – v pondělí 13. listopadu 2023!

 • Aktivity projektu,  nápady a tipy

  Festival je tu!

  Nultý ročník „Festivalu duševního zdraví“ je tu! A právě v Liberci! V pondělí 13. listopadu od brzkého ráno do pozdního večera ožije ulice Frýdlantská workshopy, besedami a setkáními s odborníky pro podporu duševního zdraví a péči o něj. Pozvání přijali a v rámci programu festivalu vystoupí: Už v pondělí 13. listopadu se na vás těšíme v Kino Varšava, Jedno Kafe, Komunitní centrum Tulipan a Bistro TULIPAN a dalších místech v okolí Frýdlantské ulice! V tento den ožije Liberec doslova „emocemi“ a vy máte jedinečnou možnost setkat se s odborníky z celé ČR. Poslechnout si jejich přednášku, užít si s nimi workshop nebo besedu. Zúčastnit se můžete i konference „Tělo –…

 • Aktivity projektu,  Pro zajímavost

  Nová divadelní inscenace v senzorickém pokoji

  Naš pokoj paní Láryfáry se na pár dní proměnil v divadelní sál s netradičním prostorem pro příběh o malé, mořské víle, princi, který se musí stát králem, rozverné mořské čarodějnici, ale taky o pochopení, toleranci a respektu k jinakosti. Divadelní představení „Malá, mořská, jiná…“ se nám podařilo natočit. A tak už brzy nemusí jet školy a školky k nám a můžou si příběh o porozumění užít ve třídě z dataprojektoru! Pro specifický prostor smyslového pokoje paní Láryfáry vytvořilo Divadlo na kliku představení s názvem „Malá, mořská, jiná …“ na motivy dobře známé pohádky od H. CH. Andersena o mořské víle a její touze poznat lidský svět … Náš příběh, je…

 • Aktivity projektu,  Pro zajímavost

  Programy v senzorickém pokoji

  Pokoj Paní Láryfáry se nachází v Motyčkovic klice z.s. na Horské 165, v Liberci – Kateřinkách. Příjezd pro školy je možný autobusem č. 18. MHD (zastávka Kateřinky učiliště) nebo vlastním autobusem. Pro skupiny pak rovněž MHD nebo vlastní auto. Kompletní popis jednotlivých návštěv najdete níže. Termín pro vaší návštěvu je možné rezervovat prostřednictvím e-mailu: astronaut@motyckovicklika.cz.

 • Pro zajímavost

  Emoce jsou zase fit!

  Naše „EMOCE“ jsou na nový školní rok připravené ..? A co vy? Po skoro dvou letech realizovaní programů primární prevence, dostaly naše loutky emocí dost zabrat, byly v různých školách, školkách, třídách a dokonce i v Praze na konferenci, i na setkání organizací nejen pro PAS v Liberecké knihovně. Jednoduše ušli už pěknou štreku a poslední dny i bez očí, kabátků, s utrženými rukávy i vlasy … Tak jsme se do nich pustili a jsou opět nachystané na programy od září 2023.

 • Aktivity projektu

  Pozvánka na zajímavé besedy …

  Na podzimní měsíce jsme pro vás připravili zajímavé besedy a setkání! Srdečně vás zveme do PALÁC Liebieg. Nově zrekonstruované prostory komunitního centra “ Palác Liebig“ budou hostit: V září vedoucí SPC pro PAS Liberec paní Mgr. Alenu Malinovou.V říjnu provoněné setkání s Ivou Libuší Benešovou na téma aromaterapie.V listopadu pak setkání s Mgr. Lenkou Bittmannovu nad dospíváním dětí s PAS a knihou, které se touto problematikou zabývá. Besedy probíhají v zeleném sále paláce Liebieg vždy do 16.30 hodin, Vstup volný.

 • nápady a tipy,  Pro zajímavost

  V Liberci vznikl senzorický pokoj

  V Motyčkovic klice v Liberci se nápad na vytvoření senzorického pokoje rodil už od roku 2016. Pokoj inspirovaný terapeutickou metodou Snoezelen probouzí a podněcuje všechny smysly. Vznikl nejdříve jako Pokoj paní Láryfáry, který se v roce 2019 otevřel ve třech podobách veřejnosti i kolektivům z MŠ. V období lockdownů musel být pokoj uzavřen. Nyní, díky podpoře Norských fondů, byl pokoj znovu otevřen a vybaven profesionálními pomůckami. Pokoj je jedinečným, inspirativním a kouzelným místem. Navštívit jej mohou od dubna 2023 školní kolektivy z MŠ, ZŠ i SŠ. Pokoj je otevřen veřejnosti, individuálním návštěvám a je možné v něm realizovat i potřebné terapie. V současné chvíli je prostor inspirovaný mořem a jeho vybavení splňuje standardy vybavení Snoezelen místností. Je též…